Başak Art Renkli Kiremit

Başak Art Renkli Kiremit Serilerinde,

Son teknoloji üretim araçları ile kiremit renklendirilerek, çatılarda yeni görünümler ve özgün tasarımlar oluşturuluyor, aynı zamanda farklı doku ve renk seçenekleri de bir arada sunulabiliyor. Kiremitlerin renklendirilmeleri, kökü çok eski uygarlıklara dayanan bir yöntem olan ve bu uygarlıklarda ayrı bir sanat dalı olarak gelişen çok özel bir teknik olan engop tekniği ile yapılıyor. Ürüne teknik, estetik ve hijyenik özellik veren bir tabakanın, kiremitlerin yüzeylerine uygulanası ile renkli, örtücü ve doğal görünümde olması sağlanıyor.

Engob; özel hazırlanan kil maddesine, doğal oksitler katılarak hazırlanan farklı reçetelerden oluşuyor. Renk veren doğal oksitler tek başlarına kullanıldığı gibi, birkaçı bir arada kullanılarak hazırlanan reçetelerle değişik renkler elde edilebilyor.

Başak Art Alaturka Renkli Kiremitler...

İlk olarak "Natura", "Antik", "Harmony", "Taraftar" isimli 4 seri geliştirilen Başak Art Renkli Kiremitleri, AR-GE çalışmaları neticesinde geliştirilerek, çatılarda farklılık yaratacak yepyeni ürünler sunulmaya devam ediliyor. TS EN 1304 ve CE normlarını karşılayan Başak Art Renkli Kiremitler, çatılarda farklılık yaratmanın yanı sıra, sağlamlılığı ve renk çeşitliliği ile de beklentilerin üstünde bir grafik çiziyor. Başlarda Seraporto tip kiremitlere uygulamasıyla başlanan serilerin Başak-1 Marsilya, Başak Akdeniz ve Başak Porto ile tüm Mahya ve aksesuarlarına uygulamaları yapılıyor.